intr-o seară (sau poate era chiar noapte, cine mai număra orele?!) stateam la povesti si dupa aia a venit o dimineaţă şi erau nişte pescăruşi, mai ştii?, că ne-am şi mirat ce căutau pe-acolo când eu spuneam că-mi e dor de mare, şi tu ai zis ceva… nici nu mai ştiu prea bine! de fapt… chiar aşa! ce spuneai?

şi pe urmă ne-a luat valul. sau aşa ceva.


2 responses to “Cumpăr o vocală. Rog seriozitate.”

  1. Cristina S Avatar

    Ce m-au cutremurat cuvintele tale, frumos! Mi-e dor de coincidente fericite…

  2. ruxandra Avatar

    mie imi e dor. in a manner of speaking, desigur 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *