Tag: coca cola


  • La recentul Super Bowl, Coca-Cola a lansat o campanie care mi s-a părut simpatică, nu pentru că ar fi vreo super idee sau realizare de manual ci pentru că #MakeItHappy, că așa se cheamă campania, propunea un internet cu mai puțină heităreală. Ceea ce pe mine, una, nu m-ar fi deranjat, ba dimpotrivă. Iată spotul…

  • N-am fost niciodată fan Coke Light, gustul ăla, cu oricât de puţine calorii, mi se pare prea diferit de Coca Cola, şi nici dintr-asta nu mai consum decât răzleţ. Dar îmi place aproape tot ce fac ei în materie de publicitate, campanii, PR, CSR, toata gama de comunicare, şi îmi place mult! Adică… trebuie să…